Avatar

Danske dieselmotorer i udlandet, hvad så, bliver det gemt?

af Michael Deichmann ⌂, Gribskov kommune, 17/2 2025, 22:42 (3 dage siden) @ Steffen Dresler

Steffen, det er da noget vrøvl at de går til spilde. Så længe Tommy lever og annonceindtægter mm kan betale for den diskplads forummet her beslaglægger vil siderne kunne findes enten via Onkel Google eller forummets egen søgefunktion.

Næhhh, det der er relevant er at diskutere hvordan sikrer man Jernbanen.dk stadig eksisterer hvis Tommy får en tagten i hovedet (det Gud forbyde) imorgen?

Erik V. Pedersen havde tilsyneladende "testamenteret" sine sider til netop Tommy, men alle de andre sider - har de gjort sig tanker og taget aktion?

--
Venligst

Michael Deichmann

[image][image][image]


Hele emnet:

 RSS Feed af emne

Maglemølle Papirfabrik, Næstved
Maglemølle Papirfabrik, Næstved

Historien om både gamle og nye Maglemølle Papirfabrik i Næstved, der var i drift fra 1875 til 2012. Få her historien om bygningen af den private industrihavn og det store fabriksområde med eget spornet, lokomotiver og vogne.

Læs mere
Indsend billeder

Billeder, rettelser og tilføjelser til denne side modtages med tak